Вести

Sportski

Најнови спортски вести и резултати
  • Реал Мадрид врза втора победа во низа во шпанската Примера, денес „кралевите“ славеа победа од 2:0 против екипата на Севиља. Кризата во тимот од Андалузија ја искористи и Реал Мадрид. Реал доминираше и имаше дури 20 удари. Погодоците за Реал Мадрид ги постигнаа Модриќ и Касемиро, а посебно убав беше оној на Касемиро. GOAL: BOOM … ВИДЕО: „Бомбата“ на Касемиро во победата на Реал Мадрид

  • Во денешниот натпревар помеѓу Катар и Чиле, Катарците запишаа убедлива победа од 37:27 и така ни го испратија Чиле за противник во утрешниот натпревар за 15-тата позиција на Светското првенство. Катарците се покажаа како пресилен противник за Чиле и уште на полувремето имаа предност од десет голови разлика 21:11, на крајот со таа предност и … Македонија го доби противникот во натпреварот за 15-тата позиција на Светското првенство

  • Тимот на Ливерпул денес во драматичен натпревар го совлада Кристал Палас на „Енфилд“. Натпреварот за „црвените“ не започна добро, Таусенд постигна погодок во 34-тата минута за водство на гостите. Тоа беше и единствениот погодок во првите 45 минути. Во вториот дел следуваше вистинска лудница. Мохамед Салах после само две минути игра изедначува на 1:1, а … Драмата на „Енфилд“ со среќен крај за Ливерпул: „Црвените“ славеа со 4:3! (ВИДЕО)

  • Фудбалерите на Рома денес на „Олимпико“ во рамките од 20-тото коло од италијанската Серија А славеше победа од 3:2 против Торино. „Волчицата“ го надигра денешниот противник, но малку недостасуваше повторно да останат без трите бода бидејќи во еден момент испуштија два гола предност. Првото полувреме донесе одлична игра на домашниот тим, а во 15-тата минута … ВИДЕО: Малку недостасуваше Рома да испушти два гола предност, Ел Шарави ја извади „волчицата“

  • Сопругата и агент на Мауро Икарди најави добри вести за навивачите на Интер. Со недели траат шпекулациите и огласувањата на Ванда Нара во врска со новиот договор на Мауро Икарди. Се пишуваше дека Икарди нема да го продолжи договорот и дека зад аголот чекаат ПСЖ и Реал Мадрид. Сепак, вчера Ванда изјави дека проблеми нема … Ванда објави видео со кое ги израдува навивачите на Интер!

  • Манчестер Јунајтед продолжува со добрите настапи под водство на Оле Гунар Солскјер. „Црвените ѓаволи“ во овие моменти го играат натпреварот против Брајтон и имаат предност од 2:0. Вториот погодок беше дело на Маркус Рашфорд кој изведе свое мало шоу.  ВИДЕО: Навивачите на Манчестер Јунајтед во транс, ново шоу на Рашфорд!

  • Португалецот Рикардо Кварезма дефинитивно имаше потенцијал да направи поголема кариера, но поради некои потези едноставно не го искористи својот потенцијал. Интереснен потег имаше Кварезма во вчерашниот натпревар на Бешикташ кога одлучи да си поигра со судијата.   That look Quaresma gives before he megs the referee 😂😂 pic.twitter.com/TC3OS2gTK0 — The18 (@the18com) January 18, 2019 ВИДЕО: Рикардо Кварезма си поигруваше и му „даде“ мрежички на судијата!

  • Вулверхемптон после два врзани порази во Премиер лигата (Кристал Палас и Манчестер Сити) во 23-тото коло го дочека Лестер и славеше победа со резултат 4:3. Домаќините до предност стигнаа во четвртата минута кога погоди Јота за 1:0. Осум минути подоцна беше 2:0, погоди Бенет со глава. До крајот на полувремето двете екипи создаваа шанса, но … Голеада во Премиер лигата: Вулвс го победи Лестер во натпревар со седум погодоци! (ВИДЕО)

  • Македонија денес го запиша четвртиот пораз на Светското првенство во Данска и Германија, па утре се Катар или Чиле ќе играме за 15-тата позиција. Во денешниот пораз блескав настап имаше Никола Митревски кој собра 15 одбрани. Митревски посебно го загрижува тоа што сите порази ни се од европски селекции. „На ова Светско првенство изгубивме четири … Голманот Митревски: Загрижува тоа што сите порази ни се од европски репрезентации

Следи не на twitter