Почетна / Занимливости / ANGELS CAFE` -FAIRYTALE

ANGELS CAFE` -FAIRYTALE

Убавото е убаво и кога се‘ околу него е лошо.Убавото пред новогодишните и божиќните празници и за око и за душа е во ЕНЏЕЛС КАФЕ.
„2020 беше тешка година за сите. Со многу стресови, забрани, откажувања од многу нешта…. Ние немавме дилема дали Ангелс кафе и оваа година треба да биде украсен за Новогодишните празници. Иако не сме сигурни до кога и дали ќе има нови построги протоколи, сепак вложивме многу труд и креативна работа за да нашите гости заборават на монотоното секојдневие. “
„Живи сме, здрави сме и тоа е доволно да уживаме во најубавиот месец во годината. Да, ни недостасува погласна музика, жива свирка, добри ДЈ-и, работно време до 01 по полноќ, но да бидеме задоволни со тоа што го имаме и да заборавиме на проблемите барем додека уживаме во убавото кафе, коктел, вино… Повелете во Анѓелс кафе, во нашиот прекрасниот новогодишен амбиент да ја испратиме оваа тешка година и да се надеваме на нормална 2021-ва“ – пишуваат од тимот на Ангелс Кафе.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Христос Воскресна-Навистина воскресна.Честит 1-ви мај!

РЕДАКЦИЈАТА НА РАДИО ШТИП, НА СВОИТЕ СЛУШАТЕЛИ-ЧИТАТЕЛИ, НА СИТЕ ГРАЃАНИ ИМ ГИ ЧЕСТИТА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *