Радио Штип

Автор: admin

10 Постови - 0 Comments
Избор на Уредникот Македонија

Од Полска во Македонија увезени 1.6 милиони килограми месо, увезени и искркани

admin
Сомнително месо од болни крави од Полска е откриено во повеќе држави од регионот.Истото “стасало“ и до Словениија.За ова послко месо Агенцијата за храна (АХВ)
Избор на Уредникот Македонија

Споменик на Горан Стефановски во Дебар Маало.

admin
По  иницијатива на МАНУ, на триаголниот парк спроти ресторанот „Идадија“ во Дебар Маало, свое спомен обележје ќе добие неодамна починатиот драматург и член на Академијата
Избор на Уредникот Македонија

Илчо, Игно и “Коле-транс“ испрале со песок 422.000 евра

admin
Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција доставила кривични пријави против поранешниот градоначалник на Штип, Илчо Захариев,
Избор на Уредникот Македонија

Здравственото осигурување во нови парисобирачки лавиринти

admin
ФЗОМ вели имале нови лимити за здравствено осигурување според нето приходот остварен во 2018, односно дека Министерството за здравство го плаќа здравственото осигурување за лицата
Македонија

Извине брате Заев, нисам хтео, било је морати!!!

admin
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, потврди дека повеќе пати се сретнал со лидерот на македонската опозиција, Христијан Мицкоски, откако премиерот, Зоран Заев, ја посочи средбата
Избор на Уредникот Македонија

Македонија е 59 земја по безбедност. Исланд најсигурен

admin
Македонија се наоѓа на 59. место. Од земјите во регионот, најбезбедна земја е Словенија (12. место), па Хрватска (22. место), Бугарија (42. место). Грција е