Радио Штип

Автор: trajce jovanov

217 Постови - 0 Comments
Избор на Уредникот Македонија

Реалната ментална состојба на општеството е Амди Бајрам

trajce jovanov
Амди Бајрам, Амди кола, Бајрам со мозокот.По бројните телевизиски настапи, зовреа и социјалните мрежи.Пост фестум!Амди Бајрам е огледало на реалната ментална состојба на општеството.
Занимливости

Краткиот роман “Не паркирај гаража“ од Кацаров со наградата “Ванчо Николески“

trajce jovanov
Жири-комисиите ги донесоа одлуките за добитниците на традиционалните награди на Друштвото на писателите на Македонија за книжевната продукција во 2018 година. На конкурсот распишан во
Спорт

Македонските борачи на турнирот “Петре Сираков“

trajce jovanov
Во Благоевград, Бугарија, почнува големиот меѓународен турнир во борење за борачи со 23 години, „Петре Сираков“. Македонската репрезентација во Бугарија ја предводи селекторот, Лулзим Вренези,
Занимливости Избор на Уредникот

Шенки не јаде дренки, но затоа има гаќи од 188 евра

trajce jovanov
Како тоа не знаете кој е Шенки Маслани. Тоа,таа појава која живее во Арачаиновo , и го живее својот Версаче сон.Неговата куќа, неговиот автомоби,мебел, сите