Радио Штип

Автор: trajce jovanov

358 Постови - 0 Comments
Свет

Санчез ќе има крвави раце, ако направи обид за пуч

trajce jovanov
Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро ги критикува европските држави кои го признааа опозицискиот лидер Хуан Гуаидо за претседател, а посебно остра критика упати кон шпанскиот
Занимливости

Не само премиери, во штипскиот театар нема ни репризи

trajce jovanov
Штипскиот театар остана без најагилниот актер.Случајно забележавме дека агилниот актер на штипскиот театар Милорад Ангелов е повреден, и за да се движи користи медицинско помагало.Тоа
Избор на Уредникот Македонија

(С)МРТ троши пари за Евровизија, труејќи не‘ со безвезна програма

trajce jovanov
МРТ ќе потрошела 150.000 евра за настап на Евровизија во Израел.Огромен дел од јавноста има мнение дека овие пари ќе беа поцелисходно потрошени во програмски
Македонија

Панче Докузов,кој ја сруши корупциската тврдина на Илчо Захариев, да биде член на антикорупциска

trajce jovanov
Денеска продолжија интервјуата во Собраниоето на Македонија со тие кои поднесоа пријави за членови на Антикорупциската комисија. Денеска интервју даде и познатиот правник од Штип,
Избор на Уредникот Спорт

“Ел команданте“,не е повеќе командант

trajce jovanov
Ракометната Федерација на Македонија ја извести јавноста дека македонската куќа на ракометот и селекторот на машката сениорска машка репрезентација, Раул Гонзалез, се спогодија да ја прекинат соработката. По крајот
Спорт

Стоилов ги бодрел Албанците кои играа за Македонија

trajce jovanov
Мухамед Зекири, потпретседателот на СДСМ, продолжува да се препукува со македонскиот ракометен репрезентативец Стојанче Стоилов, откако овој си замина од манифестацијата Спортист на годината кога