Почетна / Занимливости / Brigado Crew од Аргентина во Дом на млади Штип

Brigado Crew од Аргентина во Дом на млади Штип

Брајан Харисон и Мартин Касал се двајцата членови на ди џеј дуото Brigado Crew кое утре настапува во Дом на млади Штип.Дуото е формирано во 2012 година.Својата музика ја базираат на широк спектар на музика за танц, вклучувајќи ги и стил вор талент, и Катермукке .Во 2017 година, го издадоа нивниот прв сингл, со наслов “Зулу“ за издавачката куќа Соломонс.Зулу “се искачи на првото место на топ листата Deep House House ј и на оваа позиција беше еден месец.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *