Радио Штип

Категорија: Црна хроника

Црна хроника

245 странски државјанки уапсени од полицијата

trajce jovanov
Полицијата во текот на изминатата година привела 245 странски државјанки кои непријавено престојувале или работеле во полошко, информираше денеска портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски.