Радио Штип

Категорија: Избор на Уредникот

Избор на Уредникот Спорт

Легитимно нелигитниот ОФС го подрджува Сејдини за претседател на ФФМ

trajce jovanov
Легитимно нелигитиманиот претседател на ОФС Димитар Џонов вчера бил во Кичево на “бацување“ рака кај Мухамед Сејдини,  и тоа во Кичево, за да му честита
Избор на Уредникот Македонија

Точно ме нападнаа – неодоговорни медиуми.

trajce jovanov
Генералот Стојанче Ангелов попладнево на својот Фејсбук профил демантираше дека е избркан од кафуле во Тетово, како што денеска објавија медиумите на албански јазик. Ангелов
Избор на Уредникот Македонија

Маја Кикириткова , со нов проект “Елеазар“

trajce jovanov
“Елеазар“ е новиот проект на штипјанката Маја Кикириткова Трајковски.Таа со овој проект по неколку годишна пауза, на модната сцена и го дава своето  креативно засилување
Избор на Уредникот Македонија

НАЧАЛНИКОТ НА СВР ШТИП УЧЕСТВУВАЛ ВО КРИУМЧАРЕЊЕ МИГРАНТИ

trajce jovanov
На 15.02.2019 година, од страна на Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе, во Сектор за криминалистички истраги, при Одделот за
Избор на Уредникот Македонија

Целосна реорганизација за подобра понуда на култура и уметност

trajce jovanov
Со оглед на тоа што Штип од министерството за култура божем програми од национален интерес ќе добие пари за грицкање сончоглед, општината треба да размисли