Радио Штип

Категорија: Македонија

Македонија Црна хроника

1.5 милиони денари како административец ги здиплил од извршител

trajce jovanov
Четириесетишестгодишен Штипјанец заработи кривична пријава, откако од трансациската сметка со која располагал неговиот работодавач, бесправно префрлил над еден милион денари на шест лица кои се
Избор на Уредникот Македонија

Точно ме нападнаа – неодоговорни медиуми.

trajce jovanov
Генералот Стојанче Ангелов попладнево на својот Фејсбук профил демантираше дека е избркан од кафуле во Тетово, како што денеска објавија медиумите на албански јазик. Ангелов
Избор на Уредникот Македонија

Маја Кикириткова , со нов проект “Елеазар“

trajce jovanov
“Елеазар“ е новиот проект на штипјанката Маја Кикириткова Трајковски.Таа со овој проект по неколку годишна пауза, на модната сцена и го дава своето  креативно засилување