Радио Штип

Категорија: Македонија

Избор на Уредникот Македонија

НАЧАЛНИКОТ НА СВР ШТИП УЧЕСТВУВАЛ ВО КРИУМЧАРЕЊЕ МИГРАНТИ

trajce jovanov
На 15.02.2019 година, од страна на Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе, во Сектор за криминалистички истраги, при Одделот за
Избор на Уредникот Македонија

Целосна реорганизација за подобра понуда на култура и уметност

trajce jovanov
Со оглед на тоа што Штип од министерството за култура божем програми од национален интерес ќе добие пари за грицкање сончоглед, општината треба да размисли
Избор на Уредникот Македонија

ДПМНЕ бара бајач од уплав, за СДСМ да излезе на избори

trajce jovanov
Извршниот одбор на СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори. Претходно и премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев изјави дека „верува дека не е добро време
Избор на Уредникот Македонија

Како се калеше криминалната империја Камчев – Мијалков

trajce jovanov
Злосторничко здружение се калело  повеќе од 8 години, од 2009 година, кога биле отворани и затворани фирми, перени милиони и милиони евра, менувани сопственици, купуван