Радио Штип

Категорија: Македонија

Македонија

Панче Докузов,кој ја сруши корупциската тврдина на Илчо Захариев, да биде член на антикорупциска

trajce jovanov
Денеска продолжија интервјуата во Собраниоето на Македонија со тие кои поднесоа пријави за членови на Антикорупциската комисија. Денеска интервју даде и познатиот правник од Штип,
Македонија

Го симнаа државното го ставија знамето од Кутлеш

trajce jovanov
Maкедонската заедница во Аделаид и Јужна Австралија денеска одржала вонреден митинг на кој македонското државно знаме било заменето со сонцето од Кутлеш. “Денеска Македонската заедница
Избор на Уредникот Македонија

Груевски планирал да бега уште во септември лани.

trajce jovanov
Никола Груевски не побегнал во последен момент туку во детали го планирал бегството, тврдат од Обвинителството за телевизија Оттаму велат дека тој во вчерашното интервју на
Избор на Уредникот Македонија

Кока кола пијат сите, јас сум претседател за сите. Кој друг ако не Амди Бајрам

trajce jovanov
Централниот одбор на Сојузот на ромите на вчерашната седница донел одлука да го кандидира својот лидер, Амди Бајрам, за претседател. Бајрам вели дека ќе мора
Избор на Уредникот Македонија

Од Полска во Македонија увезени 1.6 милиони килограми месо, увезени и искркани

admin
Сомнително месо од болни крави од Полска е откриено во повеќе држави од регионот.Истото “стасало“ и до Словениија.За ова послко месо Агенцијата за храна (АХВ)
Избор на Уредникот Македонија

Споменик на Горан Стефановски во Дебар Маало.

admin
По  иницијатива на МАНУ, на триаголниот парк спроти ресторанот „Идадија“ во Дебар Маало, свое спомен обележје ќе добие неодамна починатиот драматург и член на Академијата