Радио Штип

Категорија: Спорт

Избор на Уредникот Спорт

Легитимно нелигитниот ОФС го подрджува Сејдини за претседател на ФФМ

trajce jovanov
Легитимно нелигитиманиот претседател на ОФС Димитар Џонов вчера бил во Кичево на “бацување“ рака кај Мухамед Сејдини,  и тоа во Кичево, за да му честита
Спорт

Младите борачи на Балканец, држат чекор со Лирија

trajce jovanov
По изборното првенство во борење во младинска и пионерска конкуренција, што се одржа во Суденичани ,резултатите во поединечна конкуренција беа соопштени веднаш. Денеска беа објавени
Спорт

Фудбал за душа

trajce jovanov
Вечерва се играат два нови натпревари од осминафиналето на Лигата на шампионите, а најинтересниот се игра во Амстердам каде Ајакс ќе го пречека Реал Мадрид.