Радио Штип

Категорија: Спорт

Спорт

Пингпонгарскиот клуб “Шампиони ФА“ организатор на првенство во Свети Николе

trajce jovanov
Свети  Николе ќе биде  домаќин на Изборното сениорско првенство во пинг понг, на 17 февруари. Тоа ќе биде прв голем спортски настан во Свети Николе
Спорт

Македонските борачи на турнирот “Петре Сираков“

trajce jovanov
Во Благоевград, Бугарија, почнува големиот меѓународен турнир во борење за борачи со 23 години, „Петре Сираков“. Македонската репрезентација во Бугарија ја предводи селекторот, Лулзим Вренези,
Спорт

Брегалница – Металац 0:3

trajce jovanov
Денеска во Охрид Брегалница се сретна со српскиот прволигаш Металац од Горни Милановац.Брегалница во првото полувреме играла во состав Пашовски,Рајков, Лазаров, Серафимов, Стојанов, Христов, Митров,