Радио Штип

Категорија: Спорт

Спорт

Брегалница – Металац 0:3

trajce jovanov
Денеска во Охрид Брегалница се сретна со српскиот прволигаш Металац од Горни Милановац.Брегалница во првото полувреме играла во состав Пашовски,Рајков, Лазаров, Серафимов, Стојанов, Христов, Митров,
Избор на Уредникот Спорт

“Ел команданте“,не е повеќе командант

trajce jovanov
Ракометната Федерација на Македонија ја извести јавноста дека македонската куќа на ракометот и селекторот на машката сениорска машка репрезентација, Раул Гонзалез, се спогодија да ја прекинат соработката. По крајот
Спорт

Стоилов ги бодрел Албанците кои играа за Македонија

trajce jovanov
Мухамед Зекири, потпретседателот на СДСМ, продолжува да се препукува со македонскиот ракометен репрезентативец Стојанче Стоилов, откако овој си замина од манифестацијата Спортист на годината кога
Избор на Уредникот Спорт

Храбра одважна победа над Албанија

trajce jovanov
Футсал репрезентацијата на Македонија како првопласирана патува во квалификациите за Светското првенство, затоа што во дуелот со Албанија славеше со 3-2 (1-2) и дојде до