Радио Штип

Категорија: Свет

Свет

16 држави на САД го тужат Трамп

trajce jovanov
Шеснаесет американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужат администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради одлуката да прогласи вонредна состојба за да обезбеди средства за
Свет

Снег ги покри Хаваи

trajce jovanov
Зимско невреме ги погоди Хаваите вчера и денес и на островите им донесе силни ветришта, дожд, високи бранови, па дури и снег.Силните ветришта буткале дрвја
Свет

ООН бараат Белгија да се извини за колонијалните злосторства

trajce jovanov
Експертска група на Обединетите Нации смета дека Белгија треба да им се извини на Африканците за колонијалните злосторства, јави дописничката на МИА од Брисел. Експертската