Почетна / Избор на Уредникот / Open Fiesta. Open Angels café` – II дел

Open Fiesta. Open Angels café` – II дел

Осмислената програма  што ќе се реализира од 28 автуст до 4-ти спетември, во себе носи понуда која е прифатлива за посетителите кои сакаат природни тонови, или таканаречена жива свирка.

Да им бидат задоволени вкусевите Енџелс кафе покани во оваа програма со живи изведби да настапат неколку групи.

И претходно со своите настапи се одомаќинија во Енџелс кафе дуото “Шајн“.

Мајстори за изведба во живо на актуелни пхитови и евергини кои ја креваат публиката на нозе, пеејќи ги безвременските хитови.

Интересна е понудата за гостување на групата Брас Бродерс од Битола.Оваа група секако има специфичен звук поради дувачките инструменти, но со нивната мајсторска па дури и виртузно изведба никој не останува рамнодушен.

Во овој сегмент би го подвлекле и гостувањето на  Вортекс бендот.

Ви посакуваме добредојде во светот на убавите доживувања Енџелс кафе.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *