Вести

Ненаситникот бара уште пари.

Комисијата за култура е на тешки искушенија и маки, како да не му згреши на Горан Гаврилов, односно на ГБЦ комуникации со се нивното дрндало од медиум.

Повеќе...

Иднината е во обединета Европа

Во ОМЦ „Киро Глигоров“ започнa меѓународната конференција Future of Europe – Reload во склоп на проектот „Обединета Европа“.

Повеќе...

60 лица од Штип во Стражица-Бугарија

Општина Штип испрати своја делегација од 60 лица кои ја претставуваат општината во гратчето Стражица во Република Бугарија.

Повеќе...

Кој на протестите ја тепаше Северина и една жена од Заечар.

На социјалните мрежи вечерва се шират лажни фотографии на наводно повредени од протестот пред Собранието.

Повеќе...

Договорот ќе биде потпишан во Преспа , викендов.

Договорот за името меѓу Македонија и Грција ќе се потпише в сабота во Преспа, пишува грчкиот весник „Ефимерида“, наведувајќи дека покани биле испратени и до генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, до медијаторот Метју Нимиц и до високата претставничка за надворешна политика на ЕУ, Федерика Могерини и еврокомесарот Јоханес Хан.

Повеќе...