Вести

Од утре одбојка на песок во Штип

Утре во Штип почнува Балканското првенство во одбојка на песок.

Локација ДВОРОТ НА ГИМНАЗИЈАТА „СЛАВЧО СТОЈМЕНСКИ“. Се очекува денеска во Штип да пристигнат и учесниците на Балканското првенство. Се најавува учество на 11 репрезентации со околу 50 натпреварувачи.

Штипски асови

 

 

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter