Почетна / Занимливости / ZIP-увани Албанци во картонски кутии.

ZIP-увани Албанци во картонски кутии.

Сиромав народ, жив ѓавол, вели народната.Албанци кои сакаат да мигрираат на нелегален начин во Англија, измислија уникатен начин да дојдат во Англија, ама за нивна жал и не да влезат.Четворицата Албанци, беа пронајдени скриени во големи картонски кутии,во кои со камион ја преминувале границата.Се сомневаат дека за “зипувањето“ Албанците платиле по 700 евра за да патуваат од Франкфурт, Германија кон Велика Британија.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *