Почетна / Занимливости / Автоаприлијда

Автоаприлијда

Се е подготвено за пуштањето на новиот автопат Миладиновци-Штип.

Надлежните за патиштата во државата среќни и задоволни што граѓаните поскоро ќе може да патуваат по патот кој ќе биде без дупче веќе организираат и веселба.

Пазарени се и трубачите кои ќе бидат задолжени за музиката и расположението при сечењето на лентата која не знаеме кој ја пресече дали ќе биде премиерот или пак министерот ќе видиме.Навистина ќе беше убаво ако денеска не беше први април и во контекст на денот оваа вест не беше лага.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Карлеуша подобра “мачка“ од Џеј Ло

Јелена Карлеуша објави на својот профил на Инстаграм натпис од портал с наслов „Дали сме …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *