Почетна / Црна хроника / Автобусот на смртта, си зеде уште еден живот

Автобусот на смртта, си зеде уште еден живот

Почина уште една жртва од несреќата што се случи со превртениот автобус на патот Скопје – Тетово.

Со ова бројот на жртви се искачи до вкупно 15. Додека другите повредени и понатаму се лекуваат во болничките центри во земјата, некои од нив, оние што имале помали повреди, беа пуштени на домашно лекување.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *