Почетна / Спорт / “Астибо“-футсал, лош домаќин.

“Астибо“-футсал, лош домаќин.

Во рамките на 12 коло во Штип требаше да се одигра средбата Астибо-Црна Река, во Првата футсал лига. Во Штип дојдоа службените лица судијата Марјан Младеновски, од Скопје делегатот од Виница, гостинските фудбалери. Но, ги немаше домашните фудбалери. Гостите и службените лица дојдоа во Штип, никој не ги извести дека средбата нема да се игра. , наидоа на затворена сала. Чудно е – го немаше домаќинот. Претставникот на Астибо е делегат и во Собранието на ФФМ и деновиве пак беше избран од ОФС за делегат на Собранието…Футсал клубот можел  да ги удостои гостите барем да ги поздрави и да им ги каже причините за неиграњето на средбата.

Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *