Почетна / Занимливости / “Астибо џез фестивал“ во Дом на млади

“Астибо џез фестивал“ во Дом на млади

Дом на млади  годинава  со подршка на Министерството за култура го организира Астибо Џез Фестивал на 7 и 8-ми спетември.Љубителите на џез музиката, ќе имаат ретка прилика да ги чујат бендовите на 7-ми “Зулу 3-4“ и “Кукурек“, на 8- ми настапуваат “Еквинокс“ и Ѓорги Шаревски.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *