Почетна / Занимливости / Бекамови 20 години брак

Бекамови 20 години брак

Една од најчесто “разведуваните“ двојки на ѕвездите во медиумите ќе ја одбележи 20-годишнината од својот брак. Викторија и Дејвид Бекам ќе слават годишнина во јули оваа година. И двајцата ја делат идејата за славење на денот некаде заедно со децата. Која е тајната на нивниот брак?

Ако ги следите колекциите на Викторија Бекам, ќе ги видите Дејвид и некои од децата во првиот ред за време на ревиите. Истото може да се каже и за Викторија. Таа често ги посетува сите натпревари со својот сопруг и присуствуваше на отворањето на споменикот во негова чест, се сеќава списанието ОК.

На прв поглед, бракот меѓу нив изгледа идеален, но медиумите често пишуваат за нивната можна раздвоеност, што е знак дека Викторија и Давид имале тешки времиња. Сепак, двајцата очигледно работат на односите меѓу себе. Според зборовите на фудбалерот, многу е важно да се смогнат сите сили потребни за решавање на проблемите што се јавуваат во бракот.

Една од најважните тајни е дека и двајцата можат да ги препознаат грешките поврзани со бракот. Давид го коментирал следново: “Се разбира, правиме грешки, и сите знаеме дека браковите понекогаш имаат сложени времиња. Сепак тоа може да се поправи. Досега сме заедно затоа што се сакаме еден со друг и заедно одгледуваме неверојатни деца. Дали е тешко за нас? Се разбира. Тоа е се дел од врската.

Ова е дел од бракот. Тоа е задолжително за семејство со деца. Ова е знак на одговорност. ” Во јануари 2017 година, Викторија и Дејвид уште еднаш ги потпишаа своите свадбени завети и ги прогласија на церемонија во нивниот дом. Гости беа само нивните деца. Давид го потврдил следново: “Да, ја повторивме нашата заклетва што ја дадовме во 1999 година, ова беше мал настан на кој присуствуваа шест лица.“И покрај нивните навбиени агенди, тие успеале да направат многу романтични патувања до денес. На 19-годишнината од нивната венчавка, Дејвид ја покани Викторија на романтична вечера во ресторан во Париз, а потоа објави фотографија на неговиот профил на Инстаграм: “19 години … Леле. На тој ден пред 19 години носев пурпурна облека од глава до пети. Среќен роденден на најдобрата жена и мајка … те сакам.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Започнува “Астибо џез фестивал“

Во организација на Дом на млади , утре и задутре ќе се одржи ревијата на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *