Почетна / Бизнис / Берзантска распродажба на “Бетон-Штип“

Берзантска распродажба на “Бетон-Штип“

Во блок- трансакција вредна 8,1 милиони денари (131.707 евра)денеска на Македонската берза беа продадени 4.298 акции од „Бетон Штип“.Единечната цена од акција беше 1.886 .

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За повисоки плати, ја качија цената на струјата

АД МЕПСО 2020 година ја заврши со загуба од 5,8 милиони евра, но тоа не …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *