Почетна / Спорт / Бобан Данов-првак на Македонија во џудо!

Бобан Данов-првак на Македонија во џудо!

Во Скопје се одржа Државното првенство во џудо. Најатракривен беше Бобван Данов, кој настапи во категоријата плус 100 килограми. Го оасвои првото место и златниот медал. Ова не му е првпат на 36 годипноит Бобан Данов да биде најдобар во џудо, бранејќи ги боите на скопски Работнички. За овој клуб вчера настапија уште двајца штипјани. Фадил Назифов, во категоријата до 100 килогрми беше втор, додека Стефан Штерјов ги „утна“ пфавилата во џудо,бидејќи првпат настапува во овој спорт. Направи две грешки, кога примени едностран гард што не е дозволено во џудото и беше дисквалификуван.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мурињо половина Јунајтед го сака во Рома

Жозе Мурињо од идната сезона ќе работи на кормилото на Рома. „Римјаните“ отвораат нова страница …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *