Почетна / Спорт / Бобан Николов и Бојан Миовски во А селекцијата

Бобан Николов и Бојан Миовски во А селекцијата

Македонија ќе бара учество на СП. Но, последните резултати како да ги намалија шансите. Прво, Македонија на 8 октомври треба да го совлада Лихтенштајн и тоа во гости, во Вадуц, на 8 октомври. Можеби ќе треба да ја прикаже и играта против Германија, кога успеа да направи сензација и да победи во гости Средбата со Германија ќе се игра во Скопје на 11 октомври.
Селекторот Благоја Милевски ги одреди кандидатите за А репрезетацијата за средбите со Лихтенштајн и Германија. Во репрезнетацијата на Македонија се повикани двајцата штипјани кои играат во Молдавија и Унгарија, Бобан Николов и Бојан Миовски.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *