Почетна / Инфо / “БОМБАРДЕРОТ“ ОД СВ.НИКОЛЕ-КИРИЛ ЛАЗАРОВ ВО ДРИМ ТИМ ОД EX YU.

“БОМБАРДЕРОТ“ ОД СВ.НИКОЛЕ-КИРИЛ ЛАЗАРОВ ВО ДРИМ ТИМ ОД EX YU.

Македонскиот ракометен капитен Кирил Лазаров повторно доби место во новиот избор на „дрим-тим“ на данскиот ракометар Расмус Бојсен.Овој пат, Данецот ги одбираше најдобрите ракометари од поранешните ју-простори, а очекувано десната бековска позиција беше резервирана за македонската легенда. Во идеалниот тим на Југославија во периодот од 2000 до денес покрај Лазаров место имаше уште за пет Хрвати, еден Словенец и еден Босанец, а очекувано предводник на овој тим е Лино Червар. Бојсен во поширокиот список ги смести и крилата Дејан Манасков и Стевче Алушовски, но на таа позиција предност доби Жвижеј од Словенија.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *