Почетна / Спорт / Брегалница ги привршува подготовките

Брегалница ги привршува подготовките

Ждрепката за новата сезона во двете втори лиги на Македонија ќе се одржи во среда , 12 август, во ФФМ. За ждрепката се информирани и сите екипи кои ќе се натпреваруваат во вторите лиги. На ждрепката ,според информациите, можат да присуствуваат само по еден претставник од клубовите, заради заштита од Ковид 19.Брегалница ги продокжува пријателските средби. Утре Брегалница гостува во Гостивар. Инаку, на 15 август, Брегалница ќе игра со Саса.

Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *