Почетна / Спорт / Брегалница како европските клубови, со сместувачки капацитет.

Брегалница како европските клубови, со сместувачки капацитет.

8 фудбалери на Брегалница се вселија во апартманите, на градскиот стадион. Во новите простории, на вториот кат, има вкупно сместувачки простории.На тој начин во клубот ценат едно дека ќе немаат повеќе расходи за плаќање на наемнини, пари кои не се малку,Второ фудбалерите ќе бидат тука на куп и ќе може тренажниот процес да започнува навреме и без некакви субјективни оправдувања.Овие сместувачки капацитети на Брегалница, говорат дека клубот сериозно се намерачил на влез во првата лига.И за љубов на вистината ретко кој клуб во Македонија има свои простории за сместување на фудбалерите, свои помошни терени за работа, па дури и свои хотелски капацитети за реализирање на подготовки пред, а и по сезоната.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пандев се збогува со националниот дрес, кормилото го напушта Ангеловски

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски на прес-конференцијата по мечот со Холандија на Европското …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *