Почетна / Спорт / Брегалница, конечно победи.

Брегалница, конечно победи.

Конечно Брегалница дојде до првата победа и тоа против лидерот на табелата во Првата македонска фудбалска лига екипата на Академија Пандев.Штипските сини полето  дојдоа до победата, иако гостите на двапати водеа.Брегалниа победи со резултат 3:2.

Тиквеш – Струга-Трим 1 – 1

Ренова – Работнички 1:1

Брегалница – Академија Пандев 3:2

Македониија ЃП – Борец 3:2

Пелистер – Шкендија 2:2

Шкупи – Скопје 4:1

На чело на табелата е екипата на Шкупи со 10 бодови и само гол повеќе од екипата на Академија Пандев која има исто така 10 бодови.Штипска Брегалница е на седмото место со седум бодови.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *