Почетна / Спорт / Брегалница на стартот играше нерешено

Брегалница на стартот играше нерешено

По жешко време, и напалена 2.000на публика Брегалница во Штип против Шкупи играше без голови 0:0.Можеби е трема на стартот да не се загуби натпреварот.Брегалница имаше повеќе од играта, но скопјани умешно и парираа на фудбалерите на Брегалница. Еве ги резултатите од првото коло на 30-от по ред фудбалски шампионат на Македонија.

Брегалница – Шкупи 0:0, Македонија ЃП – Пелистер 1:0, Работнички – Борец 1:0, Ренова – Скопје 1:1, Тиквеш – Шкендија 0:0, Академија Пандев – Струга 1:1

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *