Почетна / Спорт / Брегалница работи на проект вреден 2 милиони евра

Брегалница работи на проект вреден 2 милиони евра

Фудбалскиот клуб “Брегалница“е  во очекување на официјалниот став на ФФМ во врска со расплетот на натпреварувањата, и потоа ќе го кажат своето гледиште.Инаку во текот на утрешниот ден на сите фудбалери на Брегалница ќе им бидат земени брисеви  за утврдување на Ковид 19.Раководството на Брегалница е во засилени контакти и со ФФМ и со УЕФА за реализација на новата трибина.Истата би требало да се гради со пари од инвестициските фондови на УЕФА, трибината би чинела 2 милиони евра.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *