Почетна / Спорт / Брегалница специјализира неефикасност!

Брегалница специјализира неефикасност!

Штипските „сини“ во второто полувреме го надиграа Скопје, создадоа неколку шанси, но не беа реализирани. Скопје во второто полувреме немаше ниту една шанса. Само во првото полувреме, кога се играше во грч, домашните имаа една шанса, Брегалница ниту една. Во второто полувреме, БРЕГАЛНИЦА беше многу подобар тим. Создаваше и шанси, но немаше ефикасност. Играше разноврсно, Домашните се обидуваа со прекине, со легнување на тревата да ја смират играта на Брегалница во второто полувреме. Во овој дел штипјани беа апсолутно подобар тим. Штета што Брегалница не постигна ниту еден гол. Во првото полувреме штипјани играа плашливо, што не беше така во вториот дел. Сепак, бод си е бод и тоа од жешкиот терен во Скопје .

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *