Почетна / Спорт / Брегалница уверлива против Плачковица

Брегалница уверлива против Плачковица

Пријателски фудбалски натпревар во Дојран
БРЕГАЛНИЦА- ПЛАЧКОВИЦА 5-0 (4-0)
Брегалница Петровски, Мирчевски, Д. Стојанов, Манев, Николовски, Бакрачевски, Ацковски, Дујовски,.М. Стојанов, Додев, Кудијан
брегалница- Плачковица 22 м 2-0 , стрелци Дарко. Стојкаов и Мартин Стојанов, Кудијан и Додев 4-0, 38 м, Наумов во 50 м. Доминација на Брегалница во првите 45 минути.
Во второто полувреме влегоа Муарем, Кудев, Маневски, Наумов , Китановски, Борче Гогов, Матеј Георгиев.
Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *