Почетна / Спорт / Бронза на градите на Емил Павлов

Бронза на градите на Емил Павлов

Уште еден голем успех на македонскиот каратист Емил Павлов, oвој пат на Европското првенство во Шпанија.

Тој денеска во битката за третото место го совлада Романецот Богдан Гоголоши, и со тоа се закити со бронзениот медал од собирот на најдобрите европски каратисти.

Инаку претходно Емил Павлов беше елиминиран во полуфиналето, откако беше оштетен од судиите во дуелот со Евгениј Плахутин.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЕМИЛ ПАВЛОВ ВО ЛИСАБОН –УШТЕ ЕДЕН НАСТАП ВО ПРЕМИЕР КАРАТЕ ЛИГАТА

Утре, четврток, за Лисабон, Португалија, патува најдобриот спортист на ,Македонија, Емил Павлов и неколку македонски …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *