Почетна / Македонија / Востоличување на Пендаровски

Востоличување на Пендаровски

Собранието на Република Северна Македонија за утре во 12 часот закажа седница на која ќе биде инаугуриран победникот на шестите по ред претседателски избори Стево Пендаровски за петтиот претседател на Северна Македонија.

Медиумските екипи се повикуваат еден час порано од седницата да бидат присутни во Собранието со прес акредитација.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штипско културно лето ,36-ти пат.

Општина Штип ќе го организира 36-тото издание на манифестацијата од уметноста, културата, забавата “Штипско културно …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *