Почетна / Црна хроника / Во кафич дилал марихуана.Го фатиле.

Во кафич дилал марихуана.Го фатиле.

СВР Штип поднесе кривична пријава против П.Ч.(33) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“. Во кафе бар во Штип, при преглед над Д.П.(29) од Штип, полициски службеници пронашле и одзеле марихуана, која претходно ја купил од пријавениот. По ова, истиот ден бил извршен претрес во домот на пријавениот, при што биле пронајдени и одземени марихуана и амфетамин

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *