Почетна / Избор на Уредникот / Во Облешево се “пазаруваа“ со летви и шипки

Во Облешево се “пазаруваа“ со летви и шипки

Вчера попладне од непознати и необјасниви причи во Облешево дојде до тепачка помеѓу жителите на селото и продавачите на зеленчук кои со камионите паркирани на патот Штип – Кочани се лоцирани таму.Во тепачката се употребуваа летви, метални шипки ,тупаници и клоци.Повредени има, но лекувањето е поминато со ложење на кромид и леб и вино.

Попладнево, на дождот, во Облешево мештаните со стапови се обидоа да решат извесни недоразбирања и кавги со продавачите на зеленчук кои од своите камиони секојдневно се присутни на патот Штип – Кочани. Од видеото што пристигна во нашата редакција се гледа што конкретно се случувало.

Gepostet von Radio Kocani am Dienstag, 23. Juni 2020

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сељачизмот потешка болест и од Ковид.

Ма какви Битлси, бенд кој направи револуција во светската поп рок музика, ма какви бре …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *