Почетна / Избор на Уредникот / Во Штип одеднаш оздравеле 50 граѓани

Во Штип одеднаш оздравеле 50 граѓани

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1293 тестирања, а регистрирани се 515 нови случаи на ковид-19 во, Штип-33.Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 1194 оздравени пациенти , Штип-50.Еден пациент од Штип (53г),е починат.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *