Почетна / Спорт / Втора лига нема да игра на “Распен петок“.

Втора лига нема да игра на “Распен петок“.

Наместо во петок, како што беше најавено, сите средби и во Вторите лиги ќе се играат во сабота..Дадена е можност во меѓувреме да се изврши тестирањето од Ковид 19 на сите екипи во Вторите лиги . Клубовите се информирани дека сите средби и во двете втори лиги, како и Првата лига, ќе се играат во сабота 1 мај од 13 часот. Брегалница игра дома со Кожув, додека Кит-го гостува на Тиквеш во Кавадарци.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *