Почетна / Спорт / Втора фудбалска лига- Исток:Тензично во Виница

Втора фудбалска лига- Исток:Тензично во Виница

Во втората фудбалска лига се одиграни предвидените натпревари  од  2. коло:Еве ги резултатите.

„Слога 1934“ – „Осогово“  1:0

„Каменица Саса“ – „Локомотива“  1:0

„Кит Го“ – „Детонит“  4:1

„Кожуф“ – „Победа“  0:2

„Братство“ – „Беласица“  1:1

Претежно сончево време макс 28 степени. Вечерва ведро мин 12 степени, утре сончево макс до 30 степени.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *