Почетна / Спорт / Второлигашите на потег

Второлигашите на потег

Утре се играат натпреварите од 7-то коло второлигашкото фудбалско првенствот.Играат:

„Осогово“ – „Росоман“

„Брегалница“ – „Слога 1934“

„Кожуф“ – „Каменица Саса“

„Плачковица“ – „Кит Го“

„Тиквеш“ – „Победа“

Натпреварите започнуваат во 15:00 часот

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *