Почетна / Спорт / Второ коло, трета лига

Второ коло, трета лига

Се одиграа натпреварите од второто коло во Трета Фудбалска Лига – Исток. „Чешиново 2015“ и „Хоризонт Турново“ по  победиte се единствените екипи со максимален број на подови по двете одиграни кола.„ „Работник“ – „Чешиново 2015“  0:2

„Хоризонт Турново“ – „Спартмани“  4:1

„Василево“ – „Брегалница Сениори“  0:2

„Овче Поле“ – „Карбинци“  6:0

„Детонит јуниор“ – „Малеш“  3:2

„Тиверија“ – „Раклиш“  3:2

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бронзен медал за Никола Нацев

Кик боксерот на штипскиот клуб “Гладијатор“, Никола Нацев, и од штотуку завршеното балканско првенство се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *