Почетна / Спорт / Глигор Дончев го засили Осогово

Глигор Дончев го засили Осогово

Глигор Дончев (22) е ново име во таборот на Осогово. Учесникот во Втората лига – исток наредната сезона, успеа да го ангажира бекот на Академија Панев, кој ќе игра за кочанскиот клуб како позајмен играч. Дончев и во зимскиот преоден рок беше позајмен во Осогово, но поради прекинот на сезоната пролетва не успеа да се изнаигра. Веројатно сега ќе има поголема шанса.Осогово досега во летниот преоден рок ги ангажира Илија Далчески (Лабуништа), Димитар Иванов (Пелистер) и Слаѓан Митевски (Силекс).

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *