Почетна / Црна хроника / Граѓанинот кој прегази момче и натаму е зад волан.

Граѓанинот кој прегази момче и натаму е зад волан.

Само што започна оваа школска година, пред училиштето “Коле Нехтенин“ се случи грозоморна сообраќајна несреќа во која загина ученик од ова училиште.И по речиси 9 месеци, возачот кој со огромна брзина, со својот автомобил удри во ученикот, ладнокрвно седи зад воланто на оружјето со кое уби момче.Кој е луд во оваа држава, дали ние што мислиме дека сме нормални и се приджуваме на сите морални кодески на општеството, или пак паметни се овие кои убиваат и плаќаат судии за да можат уште да убиваат.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Зборуваат за корупцијата, а никако да се ослободат од неа

Македонија се гуши во корупција, и тоа не од сега туку од почетокот на нејзиното …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *