Почетна / Македонија / Грип во Македонија

Грип во Македонија

Македонија има  2.943 лица со симптоми на грип или заболувања слични на грип, што е зголемување за 31 отсто во споредба со минатата недела. Ова го покажуваат денешните последни информации на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ).

Во сезоната 2018/2019 вкупниот број на заболени од грип изнесува 9.314.

Најголем број на заболени лица се регистрирани во Струмица, па Скопје, Гостивар, Битола, па Тетово.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *