Почетна / Избор на Уредникот / Да се биде или не маратонец

Да се биде или не маратонец

Зоран Саздов, маратонец, се подготвува за скопскиот маратон, трчајќи по пешачката патека.Се подготвува со уште еден атлетичар-маратонец.

Секој ден ја претрчуваат замислената маршрута.Саздов вели дека  за да трчаш маратон мора да имаш карактер.Без карактер нема трчање.

Има во план да учествува на уште некој маратон во Македонија.Оној во Белград не му се допаѓа, заради техничките карактеристики на патеката.Вообичаено штипските маратонци немаат подршка од никого.Сами се снаоѓаат и за пари и за опрема.Со Саздов разговаравме и на други теми, на пример избори.Погледнете го видеото.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *