Почетна / Спорт / Двајца младинци од Штип во фудбалската репрезентација

Двајца младинци од Штип во фудбалската репрезентација

Матеј Ангелов и Матеј Георгиев, фудбалери на штипска Брегалница, беа творци на победата на македонската фудбалска репрезентација против селекцијата на Полска со 2-1, за фудбалери до 15 години.. Двајцата играа во првата екипа.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *