Почетна / Избор на Уредникот / Дебата за измените на Законот за основно образование.

Дебата за измените на Законот за основно образование.

Измените на законот за основно образовани  беа повод денеска во Општинскиот мултимедијален центар  “Киро глигоров“ да се одржи дебата, за промените на Законот.Учествуваа градоначалниците од регионот и дриктори на основните училиште, а за измените говореше министерот за образование Арбен Адеми.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Џамбаски сака anshluss врз Македонија

Една нација живее на двете страни од границата Деве Баир, а тоа е бугарската, ова …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *